Komisja Episkopatu Polski ds. Misji

26 lipca 2017

Staż misyjny w Kazachstanie

Misyjna przygoda to nie żart

Staż misyjny w Kazachstanie Zobacz zdjęcia

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie daje nam możliwość odbycia stażów misyjnych na różnych kontynentach. Ja jestem obecnie w Kazachstanie, a dokładnie w Karagandzie z moim współbratem Wojtkiem. Poprzez staż możemy dotknąć choć trochę pracy misjonarzy z Polski. Sami zaś możemy rozwijać w sobie ducha misyjnego i zbliżać się przez to do Boga.

W czasie stażu uczestniczymy w oazach i pomagamy w ich przeprowadzeniu. Potrzebna jest także pomoc fizyczna w porządkach w różnorakich pomieszczeniach w Caritasie i na parafii. Jest to dobra okazja by szlifować język rosyjski, w rozmowach z kapłanami i osobami świeckim.

Dzięki misjonarzowi ks. Januszowi Potokowi z diecezji tarnowskiej możemy poznać historię Kazachstanu i mentalność tutejszych ludzi. Na naszym szlaku misyjnym spotykamy wiele ciekawych osób takich jak: siostry karmelitanki, lekarzy z Polski którzy pracują tutaj na misjach. Ciekawym było spotkanie z czteroma alumnami z WSD  w Kielcach, którzy kończą swój staż misyjny na ziemi kazachskiej. Nasz wyjazd jest odpowiedzią na wezwanie Chrystusa: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię "

kl. Jan wraz z kl. Wojciechem 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.058321952819824