Październik 2019 roku został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.
Radio Niepokalanów włącza się w obchody tego miesiąca specjalnymi audycjami o tematyce misyjnej. Zapraszamy do wysłuchania dziewięciu rozmów, których bohaterami będą, posługujący na misjach zarówno ojcowie i bracia franciszkanie (z prowincji warszawskiej, gdańskiej i krakowskiej) oraz misjonarze świeccy.
AUDYCJI MOŻNE BĘDZIE SŁUCHAĆ OD 30 WRZEŚNIA DO 25 LISTOPADA:
w poniedziałki o 17.15 (począwszy od 30 września).
POWTÓRKI: wtorek 10.10, środa 20.20.
W audycjach wzięli udział:
- o. Jarosław Wysoczański – sekretarz generalny ds. animacji misyjnej zakonu braci mniejszych franciszkanów konwentualnych;
- Lilianna Jaworska – misjonarz świecki;
- Brat Robert Kozielski – seketarz prowincjalny do spraw misji prowincji gdańskiej;
- Grzegorz Romanik – uczestnik jednej z misji w Kenii;
- Państwo Barbara i Aleksander Szanieccy – małżeństwo, misjonarze świeccy w Afryce;
- o. Eugeniusz Różański – asystent do spraw misji warszawskiej prowincji ojców franciszkanów;
- o. Dariusz Szymborski – misjonarz z Tanzanii;
- Agnieszka Kozłowska – pracuje w sekretariacie misyjnym u ojców franciszkanów w prowincji krakowskiej;
- Halina Kowalska – jako wolontariuszka wzięła udział we franciszkańskiej misji w Kenii.
Z zaproszonymi Gośćmi rozmawiała Malwina Szymańska.
http://radioniepokalanow.pl/audycje-misyjne-w-nadzwyczajnym-miesiacu-misyjnym/