Komisja Episkopatu Polski ds. Misji

16 lutego 2015

Uroczystość patronalna w Centrum Formacji Misyjnej

W sobotę 14 lutego 2015 r., w liturgiczne wspomnienie świętych Cyryla i Metodego wspólnota Centrum Formacji Misyjnej przeżywała swoje patronalne święto. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita białostocki abp Edward Ozorowski. W uroczystości wzięli udział wszyscy mieszkańcy CFM, profesorowie UKSW, lektorzy języków obcych, zaprzyjaźnieni proboszczowie, dyrektorzy i pracownicy agend Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Po mszy świętej miała miejsce uroczysta kolacja.

Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski w swojej homili przypomniał sylwetki Św. Cyryla i Św. Metodego zwracając uwagę na ich działalność misyjną. Wezwał wszystkich do radosnego dzielenia się Ewangelią. Zwrócił również uwagę na trudności i niebezpieczeństwa, jakie towarzyszą posłudze misyjnej. 

 

 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.03133487701416